еМагазин
Image default
Бизнис

Горивата поевтинуваат до денар и половина

Од еден до еден и половина денар се намалува малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисијата за енергетика.

Според одлуката, за еден денар се намалува цената на „еуросупер БС 98“, додека за денар и половина поевтинуваат „еуросупер БС 95“, еуродизелот и екстра-лесното масло за домаќинство.

Новата цена на „еуросупер БС 95“ ќе изнесува 69,50 денари за литар, „еуросупер БС 98“ ќе се продава по 72 денара за литар, „еуродизелот“ по 62,50 денари, екстра-лесното масло 52 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата распиша тендер од 2,6 милиони евра, за физичко обезбедување на објекти

Редакција

Вина од Македонија: Цените на грозјето се повисоки од минатогодишните, притисоците и блокадите ќе нанесат непроценливи штети за целата индустрија 

Редакција

УЈП распродава запленети телевизори, монитори, штампачи по багателни цени

Никола Осило