еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Господине Мицкоски кечап, мајонез во сендвичот? Хммм ќе ви кажам во среда

Долгоочекуваниот став на ВМРО-ДПМНЕ во однос на референдумот, а по повод кој лидерот Христијан Мицкоски во јавноста излезе без ништо конкретно, наиде на подбив кај твитер-заедницата.

Неговата прес-конференција на која тој повика секој да постапува согласно сопственото убедување, но и синоќешното гостување на телевизија „24“ се најкоментирани теми на „Твитер“.

Ви пренесуваме дел од нив:

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Главоболки за Владата и Уставниот суд: Поднесени осум иницијативи за оценување на уставноста на Законот за употреба на јазиците

Никола Осило

„Гугл“ тврди дека направил компјутер помоќен и од најмоќните денешни суперкомпјутери

Редакција

Бирото за јавни набавки вработува 12 лица, плата до 35.800 денари

Никола Осило