еМагазин
Image default
Локално

Гостиварец го натепал таткото на сопругата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ф.Н.(21) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, информира МВР.

На 03.12.2018 година околу 21.00 часот во Гостивар, пријавениот во неговиот дом на улица „Циглана 1“ физички го нападнал С.И.(49), татко на неговата сопруга, при што му нанел тешка телесна повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Свадбар со пиштол застрелал случаен минувач

Никола Осило

Трагедија кај Градско: Воз прегази 23-годишно момче од Пакистан

Никола Осило

Тешко повреден скопски моторџија во сообраќајка со „Форд фиеста“

Никола Осило