еМагазин
Image default
Локално

Гостиварец му се заканувал на полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Л.А.(32) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информира МВР.

На 05.03.2019 во Гостивар пријавениот агресивно се однесувал и упатил закани по животот на полициски службеник при преземање на службени дејствија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арачиновец хероинот го „зачинувал“ со кофеин, парацетамол и диазепам

Никола Осило

Скопјанец нападнат со остар предмет на улица

Никола Осило

Кривична пријава против адвокатка од Куманово

Редакција