еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Гостиварец починал во авион на релација Базел-Скопје

Половина час по полноќ на „Меѓународниот аеродром Скопје“ пристигнал авион што сообраќал на релација Базел-Скопје, и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на живот.

Како што соопшти МВР, во 00.50 часот од страна на лекар констатирана била смрт без траги на насилство кај К.К.(74) од Гостивар.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бузалковска: Се уште е скандалозна „ревидираната“ Годишната програма на проекти од национален интерес во културата

Редакција

(Фото) Граѓаните вознемирени од непознати броеви од странство, Ременски се сомнева на разузнавачка операција

Редакција

Бројот на разводи лани се зголемил за 22.8%

Редакција