еМагазин
Image default
Локално

Граѓаните да не се „вадат од памет“: Ќе има почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

По повод 8-ми Септември – Денот на независноста, денеска од касарната „Илинден“ во Скопје, ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување 10 плотуни од артилериски орудија, од страна на единица на артилерискиот баталјон на Армијата.

Претходно, соопштија од Министерството за одбрана, во периодот од 15 до 17 часот ќе се изврши пробна артилериска стрелба со еден плотун од 6 артилериски орудија.

Фото: АРМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца „јунаци“ натепале и ограбиле 88-годишен маж сред бел ден во Скопје

Никола Осило

Вработен на патарина физички бил нападнат од лице кое не сакало да плати

Редакција

Затвореник од Идризово излегол на викенд и не се вратил

Никола Осило