еМагазин
Image default
Бизнис

Граѓаните и фирмите чуваат над милијарда евра во НЛБ Банка

Вкупните депозити во НЛБ Банка лани се зголемиле за 4.832.706.000 денари или за 7,8% и изнесуваат 66.848.392.000 денари или нешто повеќе од милијарда евра, соопшти банката преку Македонската берза.

Во однос на планот за периодот депозитите се повисоки за 8,5%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЛБ банка оствари добивка од 34 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штерјо Наков и Јасмина Цветаноска избрани за членови на Одборот на директори на „Лотарија на Македонија“

Никола Осило

Истражување: Членови на управните и надзорните одбори на државните претпријатија, „дувла“ на партиски кадри

Редакција

„Гранит“ наместо „Трансмет“ ќе го догради автопатот Кичево – Охрид

Редакција