еМагазин
Image default
Локално

Град ја погоди Крива Паланка

Невреме со обилни врнежи од дожд и град со големина на орев ја зафати попладнево Крива Паланка.

По улиците на градот се слеа огромна количина вода, а град се уште паѓа.

Кривопаланчани стравуваат дека невремето ќе ги уништи и земјоделските култури, но и овошките.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Велешанец тешко повреден по пад од мотоцикл „Томос“

Никола Осило

Загрижувачки настан: Група малолетнички тепале 14-годишно девојче во Скопје

Никола Осило

Удрил со „Голф“ во семафор на „Илинденска“: Две девојки повредени

Никола Осило