еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Град Скопје распиша тендер за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,4 милиони евра

Град Скопје распиша тендер за реконструкција и одржување на бул. „Партизански одреди“ од бул. „8-ми Септември“ до мост Обединети нации (фазна реализација).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 88.999.500 денари, а критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Град Скопје на авионски превоз и осигурување ќе потроши 73.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сопругата го пријавила, сопругот го прегазил полицаецот што дошол да помогне

Никола Осило

(Фото) Писателка на насловна страна покажа како изгледа сечена града, за да го покаже несовршенството во еден фотошопиран свет

Редакција

Драмите во СЈО и „Рекет“ нова кочница за ЕУ?

Никола Осило