еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Град Скопје вработува 21 лице, плата до 32.868 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 21 државен службеник во Град Скопје.

Се бараат кандидати за раководители, помошници раководители, референти, виши и помлади соработници…

Платите во зависност од работното место се движат до 32.868 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Струга вработува, плата до 26.585 денари

Општина Карпош вработува пет лица, плата до 29.694 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Познати дами се вклучија во зголемување на свеста за борба против рак на дојка: Погледни зад градникот!

Редакција

Мерките во Дебар дадоа резултати: Шести ден без новозаразени од корона вирусот

Редакција

(Видео) Како изгледа аеродромот „Сабиха Ѓокчен“ во Истанбул кој е избран за најдобар за 2019 година

Редакција