еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Град Скопје вработува 25 лица, плата до 28.277 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на  25 државни службеници во Град Скопје.

Се бараат кандидати за раководители, советници, референти и соработници.

Платите во зависност од работното место се движат од 15.663 денари до 28.277 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонијатурист ја зголеми добивката

Редакција

Владата распиша тендер од 2,6 милиони евра, за физичко обезбедување на објекти

Редакција

Борисов бара ревизија на издадените бугарски пасоши: Ќе настрадаат ли „побугарчените“ Македонци?

Никола Осило