еМагазин
Image default
Локално

Градежен работник повреден од залутан куршум во Сарај

На 21.08.2019 околу 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сарај,скопско, во објект во изградба, додека Д.З.(29) и Б.С.(63), двајцата од Скопје, работеле на објектот, Д.З. се здобил со телесна повреда на ногата од залутано зрно, но одбил да биде пренесен за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Редакција

Разбојници му зеле мобилен во Градскиот парк во Скопје

Никола Осило

За шест часа „фатени“ 26 алкохолизирани возачи во Струмица

Никола Осило