еМагазин
Image default
Бизнис

„Гранит“ ја зголеми добивката

„Гранит“ АД Скопје заклучно со септември, годинава оствари добивка по оданочување од 174,2 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 96,2 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанската комора ќе ги спојува тие што произведуваат и на тие што им требаат заштитни маски

Редакција

Бислимоски: Над 200.000 броила се во домовите на граѓаните, воведувањето на евтина тарифа во време на пандемија е невозможно

Редакција

Изградбата на автопатот Кичево-Охрид е реализирана 55 проценти

Редакција