еМагазин
Image default
Бизнис

Гранит лани со добивка

ГД  Гранит АД Скопје за периодот јануари – декември 2018 година оствари позитивни финансиски резулати, искажани во неревидираните поединечни финансиски извештаи, информира компанијата преку Македонската берза.

“Остварените вкупни приходи во 2018 година изнесуваат 3.986.222 илјади денари и во споредба со остврените во 2017 година бележат намалување за 15,09%.

Остварените вкупни расходи во 2018 година се во износ од 3.828.687 илјади ден и во споредба со 2017 година бележат намалување за 14,45%“, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фершпед“ оствари добивка од 111,4 милиони денари за девет месеци

Редакција

Бирото за развој на образованието вработува државни службеници, плата до 25.000 денари

Никола Осило

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Министерството за земјоделство за набавка на пет возила вреден 82.000 евра

Редакција