еМагазин
Image default
Бизнис

„Гранит“ неколкукратно ја зголеми добивката

„Гранит“ АД Скопје во првите три месеци од годинава оствари вкупна сеопфатна добивка од 78,4 милиони денари, што е неколкукратно зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 469.000 денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈП за државни патишта вработува 84 инкасанти на патарина, плата до 19.760 денари

Никола Осило

Пријавете се: М-НАВ регрутира нова генерација контролори на летање

Редакција

(Галерија) Хилтон и официјално влегува во Македонија: Наскоро се отвара хотелот Double Tree by Hilton

Редакција