еМагазин
Image default
Бизнис

Гранит склучи четири договори со Јавното претпријатие за државни патишта

Од ГД Гранит АД преку Македонската берза известуваат дека компанијата потпишала нови договори со Јавното претпријатие за државни патишта:

1. Предмет на договорот: Рехабилитација и реконструкција на регионален пат, делница Пробиштип –  Крупиште. Вредност на договорот: 212.751.569 денари. Рок на изведување: 550 дена.

2. Предмет на договорот: Рехабилитација на државен пат A2, делница Ранковце – Крива Паланка. Вредност на договорот: 159.077.419 денари. Рок на изведување: 458 дена.

3. Предмет на договорот: Рехабилитација на државен пат А3, обиколница Кочани. Вредност на договорот: 102.947.781 денари. Рок на изведување: 244 дена.

4. Предмет на договорот: Рехабилитација на регионален пат, делница  Куманово – Никуштак. Вредност на договорот: 68.713.201 денари. Рок на изведување: 244 дена.

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ОИЛКО со добивка од 5,3 милиони денари

Редакција

Тендер вреден 46 милиони денари: Министерството за одбрана купува 14.000 воени униформи

Никола Осило

(Видео) Луксузни апартмани, базени, теретана: Ѕирнете во облакодерите на Џеваир скај сити

Никола Осило