еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ го повлекла барањето за летови од Атина до Скопје

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ денеска до македонските воздухопловни власти доставила барање за одобрување на летови во зимската сезона, но по два часа го повлекла, објави Независен.

Според првичното барање, „Ејџијан“ би летала на релација Атина – Скопје – Атина, во вторник и четврток.

„Нема образложение за повлекувањето на барањето“, велат за Независен од Агенцијата за цивилно воздухопловство.

„Ајџијан“ побарала да почне да лета на 1. ноември. Летовите во четврток би биле попладневни, од Атина би полетувале во 16,40 со слетување во Скопје во 17,55 часот. Во 18,25 би бил летот за Атина, со слетување во 19,40 часот.

Летовите во вторник се утрински, со полетување од Атина во 7 часот а слетување во Скопје во 8,15. Потоа, од Скопје би полетувале во 8,45 и слетувањето во Атина би било во 10 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Директна авионска линија Атина-Скопје-Атина од 1 ноември

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Силјановска за омаловажувањата дека син ѝ свирел на кавал во парк: Јас сум горда на Павле

Редакција

ЈП за државни патишта со објаснување за договорот за непредвидени работи за санација и рехабилитација на пат од делницата Неготино – Демир Капија

Редакција

(Фото) Заедништво, нова кампања на Манго режирана од Марио Соренти

Редакција