еМагазин
Image default
Балкан

Грција ќе гради мега луксузен ресорт од 420 милиони евра на Пелопонез

Грчката влада го одобри проектот за реконструкција на луксузен ресорт во регионот Арголис на Пелопонез, во близина на Нафплио, кој ќе чини 420 милиони евра, пренесуваат грчките медиуми.

Проектот комплетно ќе го смени изгледот на овој дел од Грција. Ќе се градат луксузни хотели, апартмани, продавници, терен за голф, спа центри, ресторани…

Фото: kidslovegreece.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

70 Срби се смрзнувале во Чешка чекајќи го: Македонец ги измамил за работа, им ги земал парите и исчезнал

Редакција

(Фото) Хрватската претседателка продолжи со гушкање: Овој пат во прегратките на колегата Пахор

Редакција

(Фото) Писателка на насловна страна покажа како изгледа сечена града, за да го покаже несовршенството во еден фотошопиран свет

Редакција