еМагазин
Image default
Локално

Греалка причина за пожар во стан во Стар Аеродром

Вклучена греалка е причина за пожарот кој избувна попладнево во стан на шестиот кат во новите згради кај Рептил маркетот во Стар Аеродром.

Нема повредени лица, само е причинета материјална штета, јави известувачот на МИА од терен.

Пожарот е изгаснат, а Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје интервенираше со три возила и девет пожарникари.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведена струмичанка што направила хаос на скопскиот аеродром

Никола Осило

Состојбата на хоспитализираните пациенти затруени од чад во пожарот во Кисела Вода е стабилна

Редакција

Избега затвореник од Идризово на враќање од преглед во Клинички центар

Никола Осило