еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Грешка при гласањето на Евровизија: Тамара се искачи на седмо место, била прва според жирито

Македонската преставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, била прва според гласањето на жирито на финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел и завршила не на осмо, туку на седмо место.

На официјалната страница на Евровизија е објавено дека е констатиран пропуст во гласањето на белоруското жири.

Информацијата ја сподели на својот Фејсбук профил, Тодевска.

„Каква прекрасна вест. ЕБУ само што потврди дека поради грешка во Белоруското гласање, нашата земја е всушност прва од жири и седма во финалето на Евровизија. Не можам да ви опишам колку сум среќна! Ве сакам сите!“, напиша Тамара.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

“СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер за историскиот успех на Тамара на Евровизија

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Фото:  Eurovision Song Contest

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори, заедно со претседателските

Редакција

По Мијалков, укинато обезбедувањето и на Тодоров, право на обезбедување се уште има Груевски

Редакција

(Видео) Силјановска жестока и остра во интервју за „360 степени“: Една фамилија сега е заменета со друга

Редакција