еМагазин
Image default
Локално

Гром опожари куќа во село кај Македонска Каменица

На 04.07.2019 година во 21.30 часот било пријавено дека во с.Косевица, Македонска Каменица, од удар од гром настaнал пожар во куќата сопственост на Р.Н., информира МВР.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Македонска Каменица. Увид ќе се врши во текот на денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во „Мерцедес“ откриени 7 мигранти, ред за превоз чекале уште 14 Авганистанци

Никола Осило

Приведена 50-годишна дилерка од скопска Ќерамидница

Никола Осило

Ученик споделувал компромитирачки фотографии од соученичка

Никола Осило