еМагазин
Image default
Локално

Грозморен случај во Скопје: Ја силувал малолетната ќерка

На 19.02.2019 година околу 15,00 часот во полициска станица во Скопје е пријавено дека малолетно девојче е физички и полово нападнато, според пријавеното, од нејзиниот биолошки татко, информира МВР.

За настанот е известен Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот. Девојчето е згрижено во соодветна установа и му е пружена медицинска и психолошка поддршка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во пожар во Скопје изгореа „Хонда Акорд“ и „Опел Астра“

Никола Осило

Смок од речиси два метра влегол во бањата на кривопаланчанец

Редакција

Кривична пријава за напаѓачот на жена во Медицинскиот центар Кичево

Никола Осило