еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Грозоморен случај во Прилеп: Ја убил љубовницата пред нејзиниот син

На 28.12.2018 од слобода е лишен Х.К. (36) од Прилеп затоа што  во периодот од 21.30 до 22 часот во куќа на ул.„Круме Волнарски“ во Прилеп, по претходна вербална расправија, со неколку убоди со нож во пределот на градниот кош ја усмртил Е. Г. (33) од Прилеп, информира МВР.

Х.К. и Е.Г. биле во љубовна врска, а делото е извршено во куќата на Х.К., каде Е.Г. дошла заедно со нејзиниот син.

Од страна на полициски службеници на ПС Прилеп, Х.К. е лишен од слобода и задржан за натамошна постапка. По наредба на јавен обвинител, телото на Е.Г. е дадено на обдукција. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се Македонците Аријана и Бојан Коскарови кои се најдоа на престижната листа „30 под 30” на Форбс

Редакција

(ВИДЕО) Лени Кравиц е „закон“: Се прошета низ Скопје и немаше проблем да застане и да се слика со секого

Редакција

Велешанец се повредил откако скокнал од воз

Никола Осило