еМагазин
Image default
Македонија

Груевски додека има мандат ќе зема пратеничка плата, која ќе му се намалува

Во врска со платата на Никола Груевски, кој е пратеник, и кој избега и доби политички азил во Унгарија, претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека се додека има мандат ќе му биде исплаќана плата, која ќе се намалува за пет отсто со секое отсуство.

МИА/Фото: Фејсбук/Груевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пратеник на српската СНС: Бегството на Груевски е најдоброто решение

Кабинет на Орбан: Европскиот парламент „го пика носот каде што не му е место“, Груевски ја спаси Европа од терористи

Обвинителство прибира снимки од граничните премини, од пред зградата на Груевски и собира податоци за неговите сметки

Заев ги знае сите детали за бегството на Груевски, но ќе ги соопшти на јавноста кога ќе дојде време

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Беса на Касами: На албански јазик во сите документи ќе стои Македониш, во превод „на Македонија“

Редакција

Околу 100 војници со навршени 45 години од утре ќе работат во затворската полиција

Редакција

Обвинетите тврдат: Диво насеље е сценарио во режија на Али Ахмети и Никола Груевски

Никола Осило