еМагазин
Image default
Македонија

Груевски на Фејсбук: Загрижувачки вести од работата на комисијата за историски прашања со Грција

На својот Фејсбук повторно се огласи поранешниот премиер Никола Груевски, кој стана азилант во Унгарија. Овој пат коментира за работата на комисијата за историски прашања со Грција.

“Загрижувачки вести од работата и односот на комисијата за историски прашања со Грција…

Претседателот на грчката комисија во еден дел и објаснува на својата јавност дека од наша страна по однос на договорот кој го подготвуваат имаат “гол без голман”.

Тој вели: …”Грчката комисија не гледа предлог од другата страна дека дел од денешна C.Македонија е наследник историската Македонија од антиката”…

На што ли не е спремна врхушката на оваа власт за да добие заштита за направениот криминал…“, пишува Груевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски му врати на Заев: Јас ќе “пливам” некако, а ти “уживај” во сопственото тонење

Заев до Груевски: Нека се врати дома, помош за државата е и кога ќе си ја отслужиш казната

На Груевски ќе му се суди и за „Белата палата„: Одобрен обвинителниот акт за „Талир 2“

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Столтенберг: НАТО подготвен да го потпише пристапниот протокол со Македонија штом се имплементира Договорот од Преспа

Редакција

Ќе има нови вработувања: Пратениците сложно ги донесоа измените и дополнувањата на Законот за Собранието

Редакција

(Видео) Вознемирена реакција на вработените за снимањето на Трипуновски во подрачната единица на МЗШВ во Берово

Редакција