еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски повторно хит во регионалните медиуми: Доби азил во Унгарија, Македонија го бара назад

Поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски, кој избега во Унгарија каде што доби политички азил повторно е хит во регионалните медиуми.

Медиумите во Србија, Хрватска, Словенија, Албанија… детално и ударно известуваат дека Груевски соопштил на Фејсбук дека добил азил во Унгарија, а како и македонските медиуми вчера, претходно беа пренесувани и неофицјалните информации од унгарските и албанските медиуми дека екс премиерот добил азил.

Медиумите известуваат и дека Македонија го испратила барањето за екстрадиција на Груевски и ставот на Владата дека на Груевски никој не му се заканувал, туку дека тој сакал да ја избегне правдата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пораз или заговор: Владата, ЕУ и САД им должат одговори на граѓаните за азилот на Груевски

Груевски: Ми беше сугерирано од братот на премиерот и обвинителот, дека ќе ми биде одложена казната ако убедам пратеници да гласат за уставните измени

Грчките медиуми за азилот: „Груевски се спаси во Унгарија„

Твитер-реакции за азилот на Груевски: Уживај си ги парите и е.и си мајката

Груевски на Фејсбук: Добив азил во Унгарија

Фото: Груевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Евидентирани околу 680 фантоми во Македонија: Немаат извод од матичната книга на родените

Никола Осило

Гласовите со кои Киро Глигоров стана претседател „научна фантастика“ за Пендаровски и Силјановска

Редакција

Љубчо Георгиевски за истрагата на СЈО: Немам ништо со приватизацијата на Поштенска банка

Редакција