еМагазин
Image default
Македонија

Груевски се јави со цитат од Шопенхауер: „За да се признае туѓата вредност, треба да се има и сопствена“

„За да се признае туѓата вредност, треба да се има и сопствена“. Ова е цитатот на Артур Шопенхауер, кој го постираше поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук-профил.

Постот е коментар на текст во кој се тврди дека Владата не става во функција 10 објекти поради фрустрации објавен на Република.

Фото: Груевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со „заминувањето„ на Груевски

Редакција

Предреферендумска покана: Никола Димитров во Вашингтон на средба со Помпео

Никола Осило

Друштво ќе му прави и Мукоски: Џафери ќе ја предводи државната делегација во Рим во чест на св. Кирил

Редакција