еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Груевски „се бара„ и на Твитер: „Крсто му ја отворил вратата на Грујо за да избега!“

Се уште не е познато каде е поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, сега пратеник, Никола Груевски и не се знае кога ќе се јави во затвор на отслужување на двегодишната затворска казна.

МВР распиша национална потерница по него, а откако не успеа да го најде на неговата домашна адреса, вчера вршеше и претрес на возилата кои излегуваат од паркингот, кој е во близина на седишето на ВМРО ДПМНЕ.

Во меѓувреме Груевски е главна тема на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме што се твита за Груевски:

Kristijan | Криштиџн@krishtidzn

„Во кабинетот на Ванковска бил! Ајдеееее“

Беља@_belja

„Оде Никола у кукуруз…“

кралицата сама #Бојкотира@maja_velichkova

„Апасиев предвидува дека за прогон без одземен имунитет и се друго нелегално, државава ќе му плаќа оштета на Груевски„.
#Бојкотирам риалитишоу-политика

Taka e sudeno@takaesudeno

„Ај ние што сме будни да видиме на бурек да не е, вака посабајле„.

јузер@jy3ep

„Не ми се верува дека бегал.
Не верувам да е до толку пуси„.

Ф фор Фендета@vasily_zaytseff

„А да му направиме лажно апсење“

Gorast Stankovski@goraststan

„Грујо се крие у Македонија, а овие го бараат у Северна…ќе потрае“

Дон Џулс@jabatka

„Грујо го снема ко другарот шо ти борчи пари“

Трендафил Каранфилов #БојкотираМ@mkdutd

„Крсто му ја отворил вратата на Грујо за да избега!“

NPC-NMKD-CITIZN-172192905437@mindinmotionmkd

„Грујовски замина ко Кајзер Созе“.

The Vinci@grdo_pajce

„Изгубен е човек, последен пат е виден на пат за накај шутка.
Ве молам за РТ побргу да го најдеме 😢😢😢“

Д. Д. Ј_@drndrnjarinja

„Николче ај дојди си. Срамота е веќе да се брукаш“

ema@glinenaa

„Пушти го да си оди ако не се врати не ти било пишано да го притвориш“

Каша Попара@iamverica

“Може веќе е твитнато ама…
Шутка не ти бега Никола, Никола ти бега Шутка“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Знаат ли безбедностите служби каде е Груевски?

Никола Груевски не е во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ велат од партијата, за да полицијата провери и треба налог

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Стентон градба“ го доби тендерот за изградба на сообраќајници во ТИРЗ Прилеп вреден 652.000 евра

Никола Осило

Кои се новите членови на Одборот на директори на Централниот депозитар за хартии од вредност?

Никола Осило

(ВИДЕО) Заев ескивира од фудбал со министрите, повеќе сака во недела да вози мотор

Редакција