еМагазин
Image default
Македонија

Груевски се огласи со цитат од Иво Андриќ

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на неговиот фејсбук-профил со цитат од Иво Андриќ.

Груевски треба да одлежи двегодишна казна затвор за набавката на „мерцедесот“, а судот ја одби неговата жалба за одложување. Тој треба да се јави во затвор до 8 ноември (четврток).

За утре е најавен протест пред Основен суд Скопје 1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се организира протест „Правда за Никола Груевски“: Има некој што смета дека тој не треба да оди во затвор

Ќе остане ли Груевски пратеник: Кога на пратеник му се одзема мандатот

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Иванов се уште не доставил барање за буџет на неговиот иден кабинет

Редакција

Комисијата за односи со верските заедници демантира дека е инвловирана во превирањата во ИВЗ

Редакција

Американскиот секретар за одбрана, Матис: Русија финансира проруски групи заради поткопување на референдумот во Македонија

Редакција