еМагазин
Image default
Бизнис

ГТЦ ја зголеми добивката

Градски трговски центар АД Скопје во заклучно со септември, годинава оствари добивка од 19,8 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката изнесувала 16,7 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уште еден неславен рекорд: Македонија главен извор на фалсификувани алкохолни пијалаци во ЕУ

Никола Осило

Венко Глигоров сподели искуство од возењето по новиот автопат во Косово: „Честитки за нив, ние сме тешки бруки“

Редакција

(Фото) “Лимак Холдинг” почна со градбата на подземен булевар и мултифункциoналниот комплекс – “Diamond Skopje”

Редакција