еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да помогнеме: „Хак бус“организира бесплатен повратен превоз до Албанија до 1 декември

„Хак бус“ организира бесплатен автобус превоз до Албанија до 1 декември.

„Во овие лоши денови да бидеме заедно и да им помогнеме на граѓаните на Албанија кои беа погодени од силниот земјотрес. Сите кои се заинтересирани и сакаат да помогнат Hak Bus организира бесплатен превоз со следните тргнувања:

Скопје 09:00 и 21:00 часот

Teтово 10:00 и 22:00 часот

Гостивар 11:00 и 23:00

Кичево 12:00 dhe 00:00

Струга 13:00 и 01:00.

Kонтакт 00 389 75 209 209 фиксен 00 389 44 33 15 87.

Кој може да помогне со храна, облека, ќебиња, душеци… и други елементарни работи може да се приклучи и да помогне“ се вели во апелот.

Според последните информации во земјотресите во Албанија загинаа најмалку 28 лица, а над 650 се повредени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хотел „Мизо“ во Охрид нуди бесплатно сместување за семејства од погодените подрачја од земјотресот во Албанија

(Видео) Пратеникот Влатко Ѓорчев на терен помагаше по земјотресите во Албанија

Расте црниот биланс: Најмалку 28 жртви и 650 повредени од земјотресот во Албанија

Фото: Фејсбук/Хак бус

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Звучни имиња на бизнисмени и компании на новата листа на должници на УЈП

Никола Осило

(Галерија) Дона Каран, Келвин Клајн, Хелена Кристенсен, Кристи Тарлингтон… пробаа македонски вина во Њујорк

Редакција

(Галерија) Заев и Ципрас во Минхен ја добија наградата „Евалд Фон Клајст“

Редакција