еМагазин
Image default
Балкан

Халкидики доби струја, состојбата се нормализира

По страшното невреме, состојбата на Халкидики се нормализира, а летувалиштата добиваат струја.

Во невремето кое го погоди кракот, загинаа седуммина туристи и беше причинета голема материјална штета. Повеќе десетици туристи беа повредени и згрижени во грчките болници.

Според информациите на МНР, нема повредени и загинати Македонци. Голема е бројката кои се на летување таму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Невремето на Халкидики дошло од Преспа

Бројот на жртви од невремето на Халкидики порасна на седум лица

На Халкидики е прогласена вонредна состојба

Македонските туристи не ги откажуваат аранжманите поради страшното невреме на Халкидики

Вознемирувачки видеа од моментот на невремето на Халкидики

Фото: thestival.gr

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) „Господин Никој“ објави кандидатура за претседател на Хрватска

Редакција

(Фото) „Не лажете со години“: Село во БиХ им забрани на политичарите да агитираат во него за престојните избори

Редакција

„Економист“: Дали можноста за размена на територии помеѓу Србија и Косово поттикнува идеја за голема Албанија

Редакција