еМагазин
Image default
Локално

Хаос во кафана во Горно Лисиче: Им се заканувал со пиштол, тие му го одзеле

На 16.05.2019 година во 02.27 часот во СВР Скопје, А.П. пријавил дека во угостителски објект во Горно Лисиче, Д.Д.(26) од Скопје му се заканувал со пиштол, информира МВР.

Исто така, според пријавата, А.П. со негови пријатели успеале да му го одземат пиштолот и да го задржат Д.Д. до доаѓањето на полиција. Лицето било приведено и предадено во Полициска станица Аеродром, а пиштолот бил одземен. По целосно документирање на случајот против Д.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Затворена градинката „Ташко Караџа“ во Радишани поради појава на морбили

Редакција

Ќе се менуваат имињата на две катни гаражи во Скопје: „Македонска фаланга“ ќе се вика „26-ти Јули“, а „Тодор Александров“ – „Беко“

Редакција

Затвореници подметнаа пожар во „Идризово“, нема материјална штета

Редакција