еМагазин
Image default
Бизнис

Хари Костов купи 1.700 акции од Комерцијална банка

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека известува Хари Костов, главен извршен директор и претседател на Управниот одбор се стекнал со 1.700 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штерјо Наков и Јасмина Цветаноска избрани за членови на Одборот на директори на „Лотарија на Македонија“

Никола Осило

„Лукоил“ го доби тендерот на МОН за сукцесивна набавка на гориво вреден 95.000 евра

Никола Осило

Отсуството од работа ќе се докажува со потврда од градинка или училиште

Редакција