еМагазин
Image default
Локално

(ВИДЕО) Хигиеничарот од „Комунална хигиена“ кој фрлаше отпад во Вардар, доби отказ

По повод видео-материјалот објавен на неколку портали и на социјалните мрежи, каде што е прикажан вработен во ЈП „Комунална хигиена“- Скопје како собраниот отпад го исфрла во реката Вардар, раководството информира дека биле преземени сите мерки за расчистување на овој случај.

„Станува збор за работник ангажиран во Одделението за одржување на јавната чистота, којшто сторил тежок дисциплински прекршок, притоа сериозно нарушувајќи го угледот на ЈП „Комунална хигиена“- Скопје.

Од овие причини беше донесена одлука денеска ова лице да биде отстрането од работното место“, соопштуваат од претпријатиетo.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Вработените во Владата и Собранието кои не „пљачкаат“ секој ден остануваат на работа“: Твитер за отказот на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Карпош нуди финансиска помош за санација на станот опожарен на „Рузвелотва“

Редакција

Скопјанец сакал да тепа полицајци среде полициската станица во Кочани

Никола Осило

(Видео) Попови од возило ги прскаа улиците на Велес со света вода „против“ корона вирусот

Редакција