еМагазин
Image default
Македонија

Хируршкото одделение од Тетовската болница демантира дека имало напад на пациент од лекар

Од хируршкото одделение при Клиничка болница Тетово демантираат дека се случил напад од страна на лекар врз пациент. Според нивните тврдења немало физички напад.

-Дежруната екипа која била на работа критичниот ден го демантира случајот. Истите биле вербално нападнати од пациентот и истото е пријавено во МВР. Дежурните лекари Ф.С и Ш.Ф истовремено бараат јавно извинување од пријавителот поради нарушување на угледот, стои во демантот до новинарите испратен по телефонска порака.

Тетовската полиција денес ја објави информацијата дека на 08.09.2019 во 18:00 часот во СВР Тетово, В.С.(67) од с.Брвеница пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот додека бил на преглед во Клиничката болница во Тетово бил физички нападнат од Ш.Ф, лекар во болницата.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Втор инцидент во Tетовската клиничка болница: Лекар нападнал пациент

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Американскиот заменик државен секретар Саливан: Русија сака да го поткопа Договорот од Преспа, САД стојат зад Македонија

Редакција

Нов обид за смена на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи со судско решение и полиција

Редакција

Заев го означи почетокот на изградбата на браната Конско, ВМРО-ДПМНЕ велат дека се китат со туѓи перја

Редакција