еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Хит оил“ го доби тендерот на ЈКП Тетово за набавка на нафта вреден 241.000 евра

ЈКП Тетово – Тетово по распишаниот тендер за набавка на нафти и нафтени деривати за потребите на претпријатието склучи договор со друштвото за производство, трговија и транспорт „Хит оил“ ДООЕЛ експорт-импорт-Тетово.

Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 14.838.146 денари или околу 241.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Влеговме во НАТО, сега уште во 21 век да влеземе и ок сме„: Твитер се „загреа“

Редакција

Клиниката за радиотерапија и онкологија од „Зегин“ ќе набави лекови за 70 милиони денари

Никола Осило

Ги бендиса ли грчката Влада уставните амандмани на македонската Влада

Редакција