еМагазин
Image default
Локално

Холандска туристка пронајдена мртва во хотел во Струга

На 03.07.2019 година, во соба во хотел во Струга, почината била пронајдена В.С.(27) од Кралството Холандија, која бил дел од група туристи, соопштуваат од СВР-Охрид.

„Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција“, се вели во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хаос во кафана во Горно Лисиче: Им се заканувал со пиштол, тие му го одзеле

Никола Осило

Штипјанец втор пат во една недела физички ја нападнал сопругата

Редакција

Двајцата штипски насилници кои тепаа девојка добија казна затвор по 2,5 години

Редакција