еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Холандскиот амбасадор Пломп направи 200 тегли ајвар

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп учествувал во правењето ајвар во Тафталиџе и биле наполнети 200 тегли, за кои напиша дека се од рециклирано стакло.

„Целиот процес траеше три дена. Овој пат ајварот го правеа мажи во друштво на Македонско еколошко друштво. Прашав што е разликата помеѓу машки и женски начин на правење ајвар? Енергијата. Процесот мириса фантастично, и резултатот е вкусно“, напиша Пломп на неговиот фејсбук-профил.

фото: Фејсбук-профил на Ваутер Пломп

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Снема вакцини: Вакцинацијата за сезонски грип продолжува од понеделник

Редакција

(Фото) Кои се мажите на годината

Редакција

Дожд и грмежи попладне, од задутре разладување

Редакција