еМагазин
Image default
Локално

Хорор во Скопје: Момче од 14 години му нанело убодна рана на 13-годишно дете

На 13.03.2019 околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Гоце Стојчевски“ во Скопје, 14-годишник од Скопје физички нападнал 13-годишно момче, исто така, од Скопје, при што со остар предмет му нанел убодна рана, информира МВР.

Повредениот малолетник бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде му била укажана лекарка помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија во кратовско: Го застрелал соседот со ловџиска пушка, па се самоубил

Никола Осило

Заканувачки летоци за референдумот пред зграда во Скопје

Никола Осило

Двајца повредени во пожар во куќа во Кичево

Никола Осило