еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Хотел „Мизо“ во Охрид нуди бесплатно сместување за семејства од погодените подрачја од земјотресот во Албанија

На фејсбук-страницата „Бесплатно сместување Македонија и превозници со големо срце“ е објавено дека во хотел Мизо има место за 30 луѓе од Албанија, од оние места кои се погодени од катастрофалниот земјотрес, во кој има најмалку 28 загинати, а над 650 повредени.

Македонија исто така испрати финансиска помош и специјализирани тимови за потрага по преживеани во рушевините од земјотресот, како и медицински персонал.

„Хак бус“ исто така вози бесплатно до Албанија до 1 декември, два пати на ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Хак бус“организира бесплатен повратен превоз до Албанија до 1 декември

(Видео) Пратеникот Влатко Ѓорчев на терен помагаше по земјотресите во Албанија

Расте црниот биланс: Најмалку 28 жртви и 650 повредени од земјотресот во Албанија

Фото: Associated press

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се руските „пранкери“ кои го измамија Заев: Комичари или службеници на Кремљ?  

Редакција

Заев не се сретнал со Орбан во Дубровник

Редакција

„Трговска војна“ може скапо да не чини: Косово една од ретките земји со кои имаме суфицит во размената

Никола Осило