еМагазин
Image default
Локално

Храбро момче бркало крадец по Прилеп

На 03.09.2018 година околу 17.20 часот на ул.„Ристе Ристески Ричко“ во Прилеп, во куќата на Б.П.(34) непознато лице извршило разбојничка кражба. Сторителот преку незаклучената влезна врата влегол внатре и одзел две ќеси со ќебиња.

Притоа, сторителот бил забележан од шестгодишната ќерка на Б.П., која кажала на нејзината баба Б.И. (60) и на 12-годишниот брат. На ул.„Александар Македонски“ тие го стигнале лицето, кое физички го нападнало 12-годишникот и избегало. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На превозниците не им доаѓа памет: За четири часа исклучени од сообраќај 12 возила за јавен превоз во Тетово

Никола Осило

Рачна бомба поставена кај кафуле во центарот на Прилеп

Редакција

Полицајци приведоа четворица дрвокрадци во гостиварско

Никола Осило