еМагазин
Image default
Македонија

Христијан Мицкоски водеше оро држејќи знаме со сонцето од Кутлеш

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук-профил објави фотографии од неговата посета на Радовиш каде заигра и оро држејќи знаме со сонцето од Кутлеш.

„Бев во Радовиш и Радовишка Ораовица, во преубавиот манастир Свети Горѓи. Сликата за тоа како живее Македонецот е тажна и жална, целосно спортивна од говорите на премиерот и неговата свита.

Народот е огорчен од кастата на власт, за кои најважни се парите, криминалот и нивниот личен бенефит. Секој ден, секој час, Македонецот губи нешто. Ја губи слободата, стабилноста, интегритетот, идентитетот со кој тргуваат, ја губи европската иднина, зошто такви луѓе ни ја водат земјата.

Наместо борба против криминалот имаме власт која води борба да го заштити криминалот, наместо борба за правда имаме промоција на неправда. Народот веќе не им верува, а не им верува зошто удрија по се што е свето и важно за нашите граѓани.

На народот му одземаа три години, време на стагнација, време на најцрниот криминал некогаш сторен досега. Станавме држава каде премиерот е главата, а министрите главни пипци на криминалниот откопод кој хара по Македонија.

Затоа наша обврска е да го вратиме сето она што е разрушено и украдено, да се бориме за секоја педа Македонска земја која ја опустошија и искрадоа. Да обезбедиме иднина и обнова на Македонија и сигурност на секој еден граѓанин. И Заев и неговата каста знаат дека само месеци се во прашање кога народот ќе ги порази а Македонија ќе победи!“, напиша Мицкоски.

Фото: Фејсбук/Мицкоски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од околу 1.000 дронови во Македонија, регистрирани се само 52 летала

Редакција

Новоизбраниот претседател на Советот на ЈО, Колевски: „Рекет“ фрла дамка врз целата јавнообвинителска функција

Редакција

Ван Хојте за ИРЛ: Јанева треба да ја истражува специјален суд, а не колегите

Редакција