еМагазин
Image default
Да помогнеме

Хуманитарен настан „Шампионите за вас“: Дружење со Антиќ, Манасков, Миркуловски, Недев и Муса

Утре (четврток 21 јуни) од 17 до 20  часот во Парк Хотел и Спа, Ресторан Фор на летната тераса, во Скопје, ќе се одржи акцијата „Шампионите за вас“ во склоп на хуманитарниот проект „Здраво шампиони“ на Проект Среќа.

На хуманитарниот настан ќе биде организирана дружба и забава со најголемите спортски ѕвезди како Перо Антиќ, Дејан Манасков, Филип Миркуловски, Филип Кузмановски, Аљоша Недев, Дејан Недев и Едина Муса.

Целта на настанот е да се обезбедат средства за децата кои се во социјален ризик.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Секоја чест: Пар од Струмица, парите од свадбата ги донираше за Никола Новоселски

Редакција

Трпковска: Син ми не е избеган од дома, Ве молам помогнете ми да го најдам

Редакција

Струмичани трчаа за малата Нина да замине на лекување во САД: Како и Вие да помогнете

Редакција