еМагазин
Image default
Да помогнеме

Хуманитарна аукција на слики во организација на НВО Акација

Хуманитарната аукција на слики на академскиот сликар Павле Кузмановски ќе се одржи во галеријата на Културно Информативниот Центар, на 27.11 во 20:00 часот.

Средствата ќе бидат донирани на анти-канцер здружението „Животна Искра“ од Скопје.

За музичкиот дел ќе се погрижат Васил Атанасов на обоа и Дарко Багески на гитара.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Утре во Зоолошка: Хуманитарен базар за бездомните крзнени пријатели

Никола Осило

Лидија Ристевска: Мултиплекс склерозата ми ги украде соништата, ми земаше дел по дел

Редакција

Потребно е млеко: Мајка сo неухранети близначиња завршиле во болница во Велес

Редакција