еМагазин
Image default
Локално

И барал 300 евра за да не објави компромитирачки фотографии на Фејсбук

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(22) од село Боговиње,тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена’’, информира МВР.

Во декември 2018 година, пријавениот и се заканувал на 20 годишна девојка од тетовско село дека, доколку не му исплати 300 евра, на социјалните мрежи ќе објавел фотографии со копромитирачка содржина.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охриѓанец ја претепал поранешната девојка

Никола Осило

Кривична пријава за млад скопјанец осомничен дека затаил данок од 208.000 евра

Редакција

Затворена сендвичарницата во Виница каде што стотина лица добија труење од храна

Редакција