еМагазин
Image default
Локално

И барал пари и накит на бившата девојка за да не објави компромитирачки фотографии

Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче  за уцена. Од СВР Тетово информираат дека Б. Д. (22) од Гостивар во повеќе наврати и барал пари и накит и дека во спротивно на социјалните мрежи ќе објавел нејзини фотографии со компромитирачка содржина, кои порано таа му ги испраќала.

Пријавениот Б. Д. е лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Бесплатни часови по лизгање во Винтерленд

Редакција

Општина Сарај ниту ќе ги легализира, ниту ќе ги урива дивите платформи на Матка

Редакција

Несекојдневен случај во Штип: Повредена жена откако возило и влетало во куќа

Никола Осило