еМагазин
Image default
Локално

И бегале на полицијата со моторна пила и секира во автомобилот

На 18.07.2019 околу 11.36 часот на локалниот с.Зелениково – с.Орешани во Скопје, полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „Доган Тофаш“, управувано од Е.М.(30) од село Студеничани, скопско, информира МВР.

Возилото не застанало, по што полициските службеници со службеното возило тргнале по него. Е.М. и сопатниците М.Б.(23) и М.А.(32), двајцата од село Студеничани, биле приведени во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка, а во возилото се пронајдени моторна пила и секира.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Таткото на прободениот полицаец во Марино ги повика сведоците да не ги кријат извршителите

Никола Осило

Скопјанец од авион заврши директно во Идризово

Никола Осило

Спречена катастрофа: Голем пожар во Липково, во 20 летови исфрлени 50 тони вода

Никола Осило