еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

И Европа ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

По Витаминка и Европа АД Скопје се приклучи на инцијативата на своите вработени да им овозможи дополнителни три месеци скратено работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство.

„Како една од најстарите фабрики за кондиторски производи на Балканот, со големо задоволство ја прифативме иницијативата за креирање на што подобри услови за своите вработени со што се овозможува дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство“, велат од компанијата на Фејсбук.

ПОВРАЗНИ ВЕСТИ

И Макпрогрес ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

„Витаминка“ за своите вработени воведе дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство

Фото: Европа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди петте сетила

Редакција

(Фото) По повод 28. Август – Денот на рударите: Донација на рудник САСА за потребите на заедницата

Редакција

Монасите и монахињите од Бигорскиот и Рајчичкиот манастир ќе го искачуваат Голем Крчин и на врвот ќе има литургија

Редакција