еМагазин
Image default
Македонија

(Фото) И Фејсбук на вашите профили ќе Ве потсети дека е ден за гласање

Информацијата за претседателските избори е спонзорирана на „Фејсбук“, па така, кога ќе го отворите вашиот профил имате потсетник дека денеска е ден да гласање.

Исто така се наведува, доколку сакате можете и да споделите дека сте гласале, со што и самите би ги поттикнале вашите пријатиле на оваа граѓанска обврска.

Гласачките места денеска беа отворени во 7 часот, а граѓаните го избираат првиот претедател на Северна Македонија, а петтиот на државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избори: Се гласа за прв претседател на Северна Македонија, петти на државата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе дознаеме ли конечно кој ќе бидат новите министри

Редакција

(Видео) Асим Муса, заменик министерот за здравство од ДУИ снимен како зема поткуп

Никола Осило

Владата со реакција: Осудениот Груевски ќе ја отслужи казната во Македонија

Редакција